Ana sayfa > Haber > İçerik

Amino Asit Kemik Büyümesini Hızlandırır

Oct 26, 2017

Amino asitler, beyindeki önemli maddelerdir, amino asit içeriği% 90'a kadar veya daha fazladır. Modern biyolojik araştırmalar, insanların akıllı, bilgelik ve devasa beynini ayrılamaz buluyor. Sürecin evrimindeki insanlar, protein (amino asitler) elde etme yeteneğini hakim, bu yüzden çok gelişmiş, yüksek IQ ve yavaş yavaş dünyaya hükmetti.

Deneyler, beyindeki amino asitlerin miktarını, insan zekasının ve hafızasının seviyesini belirlediğini, beyin anahtarı hafızasını geliştirerek amino asit beslemesini telafi etmek olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak, amino asitler aşağıdaki etkilere ve etkilere sahiptir:

1, yorgunluğu gidermek, canlı tutmak, alt sağlık durumunu iyileştirmek

Triptofan, stres rahatlatabilir, depresyonu, endişe ve diğer devleti, kararlı duyguları, güçlü enerjiyi korumayı önler.

2, uyku kalitesini artırmak için

Triptofan, dünyadaki "doğal uyku hapları" uykusunu arttırma etkisine sahiptir.

3, bağışıklığı artırmak için

Amino asitler, insan bağışıklık sisteminin temel materyali, amino asitlerin sayısı ve niteliği ve bağışıklık sistemi fonksiyonu ile yakından ilişkilidir; güçlü triptofan, fenilalanin, lizin, antikor üretmek için gerekli hammaddelerdir, kapsamlı bir denge sağlar. Amino asitler, vücudun bağışıklık sistemini iyileştirmektir.

4, hastalık teşvik etmek için, postoperatif iyileşme

Dallanmış amino asitler (lösin izolösin ve valin) hastanın iyileşme hızını hızlandırabilir.

Amino asitler bağışıklığı artırır mı?

Vücudun bağışıklık sistemi henüz gelişmediği için çocuklar, insan vücudundaki antikorların sentezi düşüktür, yabancı bakterilere karşı direnç ve virüsün fagositik hücrelerin (beyaz kan hücreleri gibi) istilası daha az canlıdır, daha az kolaydır çeşitli hastalıkları bulaştırmak için. Amino asitler, soğuk algınlığı, ateş, öksürük ve diğer hastalıkları önlemek için bağışıklığın temel artışından ötürü insan immünoglobulinin sentezini hızlandırabilir.

Kemik büyümesini hızlandır

Kemikler kemik matrisi ve kemik mineralinden oluşur: esas olarak amino asitlerden oluşan kemik matrisi, kemik şeklini, boyutunu ve esnekliğini belirler; Kemik minerali ağırlıklı olarak kalsiyumdan oluşur, kemik yoğunluğunu ve sertliğini belirler. Böylece amino asitler ve kalsiyum, kemiklerin oluşturduğu ana "yapı malzemeleri" dir.

Çocuk vücudu hızlı büyüme ve gelişme aşamasındadır, kalsiyuma olan talep çok büyüktür. Bununla birlikte, az sayıdaki insan, kalsiyumun gelişim aşamasındaki çocukların amino asitlerden ayrıştırılamayacağını bilir. Amino asitler, çeşitli minerallerin ve vücuttaki eser elementlerin "porters" larıdır. İnsan vücudunda kalsiyum, demir, çinko, selenyum ve diğer minerallerin ve eser elementlerin takviyesi, amino asitler ve proteinlerin vücuda taşınması ihtiyacı. Amino asitler eksikliği gibi, bu eser elementler ve mineraller insan vücudunun çeşitli organlarına etkili bir şekilde gönderilemez, vücutta hala mineral ve eser element eksikliğine yol açacaktır.