Ana sayfa > Haber > İçerik

Amino asit asit baz titrasyon eğrisi

Nov 02, 2017

Amino asitler amino asitler amino içeren ve karboksil grupları tarafından yerine bileşiklerdir. Benzer şekilde hidroksi asitler, amino asitler Alfa-beta ayrılabilir gama-... W - amino asitler, ama proteolizis tarafından elde edilen amino asitler Alfa-amino asitler, ve sadece iki protein kadar temel birim olan düzine, vardır.

Amino asitler hayvan beslenme için gerekli protein oluşturan temel maddeler vardır. Organik bileşikler alkali amino asitler ve asidik karboksil grupları içeren. Alfa-Alfa karbon amino amino grubudur. Proteinler amino asitler çoğunlukla Alfa-amino asitleri vardır.

Amino asitler vücudun metabolizması ile aşağıdaki roller oynayabileceği: asitler, hormonlar, antikor, kreatin olmak için vb. Karbonhidrat ve yağların açmak; Karbon dioksit ve su ve üre, enerji üreten oksitlenir.

Amino asitler olarak renksiz, 200'den fazla ℃, daha ortalama çok daha yüksek erime noktası Organik bileşiklerin erime noktası. Alfa-amino asit asit, dört farklı tatlar tatlı, acı ve taze sahiptir. Monosodyum Glutamat ve glisin en çok kullanılan tatlandırıcılar vardır. Amino pass su, asit solüsyonu ve alkali çözüm, değil çözünür ya da çözünür etanol veya eter gibi organik çözücüler genellikle çözünmez. Amino asitlerin su çözünürlük farkı çok büyük, minimum çözünürlük tirozin gibi 25 ℃, tirozin sadece 0,045 g 100 gr su çözünmüş, ama sıcak havlu tirozin çözünürlük daha büyük. Onlar son derece suda çözünür ve deliquescence [5] nedeniyle kristalleştirilmesi zordur çünkü lizin ve speramate hidroklorik asit, şeklinde mevcut çoğu kez.

(1) renk ve renk çeşitli ortak amino asitlerin renksiz kristaller olmak kolay ve amino asitlerin yapısı ile kristal şekli değişir. Örneğin, l-monoglutamic asit bir tetragon ise D monoglutamic asit bir elmas şeklindeki pul.

(2) amino asit kristalleşme yüksek erime noktası, erime noktası olduğunu sık 200 ~ 200 ℃, amino asitler veya erime noktası yakınındaki bir sürü kırık aşağı Amin ve CO2.

(3) çözünürlük çoğu amino asitler suda çözünür. Farklı amino asitler suda çözünürlük lizin, arginin ve prolin çözünürlük gibi farklıdır. Tirozin, sistein ve histidin çözünürlük çok azdır. Amino asitler her türlü güçlü bazlar ve kuvvetli asit çözünür. Ama amino asitler çözünmez veya etanol içinde biraz çözünür.

(4) lezzet amino asit ve türevleri var gibi ekşi, belli bir tat tatlı, acı, vs. Bu tür lezzet amino asit ve üç boyutlu yapı türlerini ilgilidir. Genel olarak, d tipi amino asit bir tatlı tadı vardır ve tatlı şiddeti karşılık gelen L 1 amino asit yüksektir.

(5) çeşitli ortak amino asitler ultraviyole emme özellikleri görünür ışık emmek için hiçbir kapasiteye sahip. Ama tirozin, triptofan ve fenilalanin bariz photoabsorption ultraviyole bölgede. Çoğu protein tirozin özellikle bu üç amino asit içerir. Bu nedenle, protein içeriği kantitatif 280 hm dalga boyunda uv emme özelliklerine göre tespit edilebilir.

Amino asit asit baz titrasyon eğrisi

Glisin, örneğin: Moore glisin çözüm pH suda çözünür standart NaOH ve HCl titrasyon ile 5,97 sırasıyla, çözüm pH değeri HCl ve NaOH, apsis ekleme koordine olarak çizim, titrasyon eğrisi mol sayısı gösterir. Bu eğrinin çok önemli bir özelliktir pH 2,34 ve pH = 9,60, = pK1 ve pK2 iki dönüm noktaları vardır. Kural: pH [R].> pH > pK2 ', [R] [R +] > [R +]; PH pI net ücret sıfır, [R] olduğunda, [R-] =; Ne zaman pH< pi,="" the="" net="" charge="" is="" "+";="" when="" you="" have="" a="" ph="" of="">pI, net suçlanıyor "-