Ana sayfa > Haber > İçerik

Amino Asit Etkinliği ve Eylem

Sep 20, 2017

Glutamik asit, arginin ve aspartik asit, sistin, L - dopa fonksiyonu, karaciğer hastalığı, gastrointestinal hastalık, beyin, kardiyovasküler hastalık, solunum yolu hastalığının tedavisinde kullanılan amino asitler gibi bazı hastalıkların ayrı tedavisi ve kas enerjisini iyileştirmek için kullanılır , pediatrik beslenme ve detoksifikasyon vb. Ayrıca, amino asit türevleri kanser tedavisinde vaat gösterdi.

Besinlerin beslenmesi, amino asitlerin fonksiyonları hakkında konuşma

Amino asit hareketi

1, proteinlerin vücutta sindirimi ve emilimi amino asitlerle gerçekleştirilir: vücuttaki proteinin ilk besin unsurları olarak ve besinlerin beslenmesindeki rolü açıktır ancak doğrudan insan vücudunda kullanılamaz, ancak Kullanıldıktan sonra küçük moleküllerden amino aside dönüşür.

2. Azot dengesi: Günlük diyetteki protein miktarı ve miktarı uygun olduğunda tüketilen azot miktarı, gübrenin, idrarın ve cildin attığı azot miktarına eşittir ve buna azotun toplam dengesi denir. Aslında protein ve amino asitlerin sürekli olarak sentezlendiği ve ayrıştırıldığı bir denge. Protein belirli bir aralıkta tutulmalı ve vücut, azot dengesini korumak için proteinin metabolizmasını düzenler. Denge mekanizması aşırı proteinin aşırı beslenmesi ve vücudun düzenlenme yeteneğinin ötesinde tahrip edilebilir. Protein hiç tüketilmemiştir ve vücuttaki protein hala bozulmuştur ve negatif azot dengesi sürekli olarak bulunur. Zamanında düzeltici önlemler almadığınızda, sonunda antikorun ölmesine yol açarsınız.

3. Şeker veya yağa dönüştürme: amino asit katabolizması, şeker veya yağın metabolik yollarıyla metabolize edilen farklı özelliklere sahip bir a-ketoasidi üretir. A - ketoasit, yeni amino asitler sentezlemek veya şekere veya yağa dönüştürmek için veya CO2 ve H20 içine ayrışmak için trikarboksilik halka oksidasyona ve enerji açığa çıkarmak için kullanılabilir.

4, enzim, hormon, bazı vitamin katılır: enzimin kimyasal doğası amilaz, pepsin, kolinesteraz, karbonik anhidraz, transaminaz, vb. Gibi protein (amino asit molekülleri) 'dir. Azot içeren hormonların bileşenleri proteinlerdir veya tirotropik hormon, epinefrin, insülin ve enterotropik hormon gibi türevleri. Bazı vitaminler amino asitlerden yapılır veya proteinlerle birleştirilir. Enzimler, hormonlar ve vitaminler, fizyolojik fonksiyonların ve katalitik metabolizmanın düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

5. İnsan vücudunun gerekli amino asitleri için şartlar: Yetişkinler için gerekli amino asitlerin gerekli miktarı, protein ihtiyacının yaklaşık yüzde 20'si, yüzde 37'dir.

Amino asitler

1. Ömürleri uzatın

Vücut yaşlılarda protein parçalanması yoksa, sentez yavaşlar. Genel olarak konuşursak, yaşlı insanların genç yetişkinlerden daha fazla proteine ​​ihtiyacı vardır ve metionin ve lizin talebi genç yetişkinlerden daha fazladır. 60 yaşın üzerindeki insanlar günde yaklaşık 70 gram protein tüketmeli ve proteinin gerekli amino asitleri tam ve uygun bir şekilde, yüksek kalitede bir protein gibi içermesini ve ömrünü uzatmasını şart koşmalıdır.

2. Amino asitler çoğunlukla bileşik amino asit infüzyonunun hazırlanmasında, ayrıca terapötik ilaçlar ve sentetik peptid ilaçlar kullanılır. Halen ilaç olarak kullanılan yüz amino asidi vardır; proteinleri oluşturan 20 amino asit ve protein olmayan protein amino asitleri içerir.

Modern ven infüzyonu beslenme ve diyet "bileşik" preparatlarının amino asit kompozisyonu çeşitli kritik hastaların kurtarma için, terapi, beslenme, çok önemli bir konumda hasta kurtarma hasta hayatı, pozitif rolü önemli tıbbi çeşitlerinden biri haline modern tıp.

Sindirim, emilim, metabolizma sonrası vücudun metabolizması gibi normal fizyolojik, biyokimyasal, bağışıklık fonksiyonlarını ve yaşam aktivitelerini korumak amacıyla hayatta kalabilmek için insan temel besin alımının antikoru antikorların büyümesini ve gelişimini teşvik eder, zihinsel sağlık, arıza önleme, entegre sürecin ömrünü uzatmak beslenme olarak adlandırılır. Gıdadaki aktif bileşen, besleyici olarak adlandırılır.

İnsan vücudunu oluşturan proteinlerin, lipidlerin, karbonhidratların, anorganik tuzların (yani mineraller, ana elementler ve eser elementler, vitaminler, su ve gıda lifi de dahil olmak üzere en temel materyalidir) aynı zamanda insan vücuduna ihtiyaç duyulan besin maddeleri de vardır. vücutta beslenme fonksiyonlarına sahip olmakla birlikte, metabolizma sürecinde yakından alakalı ve yaşam aktivitelerine katılmakta, teşvik etmekte ve düzenlemeye devam etmektedirler. Vücut, gıda yoluyla dış dünya ile bağlantı kurmakta, iç ortamın göreli sabitliğini korumaktadır ve birliği tamamlamaktadır ve iç ve dış çevrenin dengesi.