Ana sayfa > Haber > İçerik

Amino Asit Nasıl Eklenir?

Oct 18, 2017

Amino asitler, yüzde 90'a kadar amino asitlerle beynin önemli bir parçasıdır. Modern biyolojik araştırmalar, insanların zeki ve akıllı olduklarını, büyük beyinleri ile bulduklarını gösteriyor. İnsanlar, evrim sürecinde, proteinleri (amino asitler) edinme kabiliyetine hakim olmuşlardır, böylece beyinleri gelişmiştir ve istihbaratları son derece yüksektir ve yavaş yavaş dünyaya egemen oluyorlar.

Deneyler, beyindeki amino asit miktarının kişinin zekasını ve hafızasını belirlediğini ve beyin ve hafızayı iyileştirmenin anahtarı, amino asit beslemesini tamamlamaktır. Buna ek olarak, amino asitler aşağıdaki işlevlere sahiptir ve etkileri

1. Yorgunluğu gidermek, enerjiyi korumak ve alt sağlığa katkıda bulunmak

Triptofan stres rahatlatabilir, depresyonu önleme, kaygı vb. Durum ve enerjiyi dengeleyebilir.

2. Uyku kalitesini artırın

Triptofan uykuyu teşvik eder ve doğal bir uyku hapı olarak ünlenmiştir.

3. Bağışıklığı geliştirin.

Amino asitler temel materyaldir, bağışıklık sistemi gücü, triptofan, fenilalanin, lisin vb. Ile yakından ilişkili olarak vücudun bağışıklık sistemi kalitesi ve amino asit miktarı hammadde antikorları oluşturmak için gereklidir, kapsamlı dengeli amino asit eklenmesinin anahtarıdır insan bağışıklığını arttırmak için.

4. Ameliyat sonrası iyileşmeyi teşvik edin

Dallanmış amino asitler (lösin izolösin ve valin) hastaların iyileşmesini hızlandırabilir.

Hızlandırılmış kemik büyümesi

Kemikler kemik matrisi ve kemik mineralinden oluşur: Kemik matrisi çoğunlukla amino asitlerden oluşur ve kemiğin şeklini, boyutunu ve esnekliğini belirler. Kemik mineral madde esas olarak, kemiğin yoğunluğunu ve sertliğini belirleyen kalsiyumdan oluşur. Bu nedenle amino asitler ve kalsiyum, kemik oluşturan ana yapı malzemesidir.

Bebek gövdesi hızlı büyüme ve gelişme aşamasındadır ve kalsiyuma olan talep çok yüksektir. Bununla birlikte, az insan gelişme aşamasındaki çocukların amino asitler olmadan yapamayacağını biliyor. Amino asitler, çeşitli minerallerin ve vücuttaki eser elementlerin "porters" larıdır. Kalsiyum, demir, çinko, selenyum ve diğer mineralleri ve eser elementleri takviye ettikten sonra vücudun vücuda taşınması için amino asitlere ve proteinlere ihtiyaç duyar. Amino asitler olmazsa, bu eser elementler ve mineraller insan vücudundaki organlara etkin bir şekilde verilemez; bu da vücuttaki mineral ve eser elementlerin olmamasına neden olabilir.

Amin asitler bağışıklığı güçlendirebilir mi?

Vücudun bağışıklık sistemi nedeniyle erken çocukluk gelişimi henüz mükemmel değil, insan vücudu antikor sentezi yeteneği, beyaz kan hücrelerinin canlılığı gibi fagositlerin bakteri ve viral invazyonuna direnç göstermesine neden olurken, miktar daha az, bu yüzden kolay çeşitli hastalıkların enfeksiyonu. Amino asitler, insan immün globülin sentezini hızlandırabilir, bağışıklık sistemini temel olarak iyileştirebilir, böylece soğuk algınlığı, ateş, öksürük ve diğer hastalıkları önleyebilir.

Amino asitler nasıl doldurulur

1. Balık yumurta pastası

Beslenme analizi: 1 yaşından küçük bebek çiğneme kabiliyeti de pek iyi değil, yumuşak balık yumurta keki ekmeği, yüksek kalitede protein, yağ, kalsiyum, fosfor, demir, çinko ve çeşitli gelişim ve büyüme için gerekli olan bebeği içerir. vitaminler ve besin maddeleri gibi A vitamini, B1 vitamini, bebeğim güçlü vücut için çok yardımcı olacaktır.

Üretim yöntemleri:

(1) soğanı parçalamak; Balık pişirin ve bir kapta öğüt.

(2) yumurtaları kasede çırpıp balık ezmesi ve soğanı ekleyin.

(3) tereyağı bir tencereye yerleştirin ve küçük bir turta kek haline getirin, tavada kızartın ve üzerinde domates sosu kızartın.

2. Mantar ve tavuk boğazı

Beslenme analizi: Tavuk eti, yumuşak, lezzetli, yüksek protein içeriklidir; Pirinç zengin B vitaminleri sağlayabilir; Kereviz suda ve lif açısından zengin. Bu çanak protein açısından zengindir ve nispeten kolay sindirebilir ve emer, bu çocuklar için mükemmel bir beslenme dalıdır.

Üretim yöntemleri:

Beyaz pirinç, tavuk göğsü, soğan, kereviz bezelye, mantar yumuşak, tavuk göğsü, shiitake mantarları, doğranmış kerevizi, doğranmış yedekte hafifçe yıkayın.

(2) yağ sıcak tavayı ilave edin, soğan, tavuk göğsü ve mantar ekleyin ve ardından lezzeti kızartmak için biraz soya sosu ilave edin.

(3) tavaya beyaz pirinci ekleyin.

(4) pota yaklaşık 1000 ml su ekleyin ve iyice pişirildiğinde bezelyeleri ve kerevizi tencereye koyun.

(5) tuz, monosodyum glutamat, beyaz biber ilave edin.