Ana sayfa > Haber > İçerik

EDTA Şelatları Rolü

Jun 20, 2017

EDTA Şelatları Şelasyon gücü çelatlama maddesinin ve metal iyonunun bağlanma mukavemetini temsil eder ve çelatlama değeri metal iyonlarını kenetleyen çelatlama maddesi miktarını temsil eder.

Gerçek formül içindeki bazı insanlar, çelatlama maddesi ilavesi ile karşılaşacak ya da ölçeklendirme fenomeni olacaktır, çiğneme kuvveti konusunda endişe verici değildir, EDTA Şelatları ve metal iyonları etkili bir şekilde birleştirilemez, fielasyon maddesinin miktarı, Ölçeklenme olayıyla sonuçlanan yer

Ölçek oluşumunu önlemek için etkili olan iki yol vardır, biri ölçeğin oluşumunun önlenmesidir, biri kaldırıldıktan sonra etkilidir. Bu iki yöntem, sırasıyla çelatlama dispersanları ve çelatlama maddelerinin rolüne karşılık gelir.

Chelate dispersant büyük CaCO3, MgCO3 küçük partikülleri büyük ölçekli parçacıklar oluşturmak için etkili bir şekilde engelleyebilir büyük bir molekül ağırlığına sahip, ancak metal iyonu bağlama gücü zayıf, EDTA Chelates bu tür ürünler esas olarak fosforik asit esterleri, PAA, codypropylene kopolimer; Şelat Karışımın ve metal iyonlarının rolü, birlikte ortaklaşa bir araya getirilir; yaygın EDTA, DTPA, HEDTA ve benzeri gibi substrat ölçeği yüzeyindeki birikimi etkili bir şekilde kaldırabilir.

Yani basitçe şelatlayıcı ajan bir kireç çözücüdür, EDTA Chelates şelatlayıcı dispersan, eğer iki ikisi de birbirini tamamlarsa, bir ölçek inhibitörüdür.

Bir temizlik malzemesi için, etkiyi temizleme kararı başlıca dört yönden oluşur: 1, sıcaklık; 2, mekanik kuvvet; 2, sürfaktan; 4, chelating ajan, ilk iki tekrarlamak gerekmez, hepimiz, derin bir deneyimim var Sürfaktan için, hepimiz, petrol malzemesi, EDTA Chelates öyle suda çözünmüş, böylece temizlik etkisi elde etmek için, emülsiyon rolü olduğunu biliyoruz.

Bununla birlikte, yağlı maddenin içinde bir metal iyonu varsa, yüzeyin metal yüzeyi bir metal bağdır ve yüzey aktif cismi iyi bağlayamaz. EDTA Şelatları Bu nedenle geleneksel yöntemde yüzey aktif madde miktarını arttırır ve sıcaklık ve mekanik kuvveti arttırır Temizleme etkisini elde etmek için, ancak çelatlama maddesi bu metal iyonlarının iyi bir kombinasyonu olabilir, böylece yağdan arındırılabilir , böylece düşük enerji tüketimi öncül yüzey aktif madde miktarını azaltabilirsiniz.

Şelat ajanları, deterjanlar, EDTA Chelates tarım besin öğeleri, endüstriyel temizleyiciler, kağıt ve fotoğraf endüstrileri gibi yaygın olarak kullanılmaktadır. Tarımsal uygulamalardaki kenetleme iz elementleri doku modifiye edilebilir ve besin eksikliklerini en aza indirebilir, EDTA Şelatları verim ve etkinliği arttırır. Bilinen standart EDTA, demir içindeki demir ve diğer eser elementleri koruyan bir kompleks olup, demir ve diğer eser elementler nedeniyle mahsul verimi önemli ölçüde düşürülebilen agronomik koşullarda sıklıkla kullanılır.

Bununla birlikte, EDTA ürünlerinin uzun süreli kullanımı gittikçe daha dikkat çekici hale gelmektedir. EDTA veya DTPA gibi geleneksel çelatlama maddeleri, biyolojik olarak parçalanabilir olmalı ve genellikle ortamda birikmiş ve nehirler ve göller, toprak ve su arıtım süreçlerinde saptanmıştır. EDTA Şelatları Bu nedenle yeni biyolojik olarak parçalanabilir kenetleme maddesi IDHA son zamanlarda geliştirilmiştir.

Geleneksel şelatlayıcı dispersan ile karşılaştırıldığında, yeşil şelatlayıcı dispersan iminodisüksinik asit şelatlayıcı kalsiyum iyonlarında ve bakır iyonlarında iyi bir etkiye sahiptir. Pamuklu / keten kumaş ağartma işleminde iminodisukinik asit sentezi, etkili bir şekilde metal iyonlarını şelatlayabilir, saç efekti ve kuvvet kumaşını iyileştirebilir.