Ana sayfa > Haber > İçerik

Humik Asit Buharlaştırma Su

Sep 22, 2017

Toprak sadece küçük kum ve su ise, kumun dağılması kolaydır. Humik asit, kumun parçalanmayan yapıştırıcıdır. Kuma su enjekte edilirse, ya humik asit ya sıcaklık yükselir, su hızla buharlaştırılır; ya da su hızla sızacaktır. Bununla birlikte, kum ve suya hümik asit ilave edilirse, bir taraftan suyun buharlaşması azaltılır; öte yandan, nem kaybını, özellikle humik asit ile derin olarak uyumlu su moleküllerini azaltır. Kum ve hümik asit karışımı aynı miktarda ise, Humik Asit karışımı sadece daha fazla su ememez ve su kaybetmek kolay değildir. Humik asit toprağı belirli bir destek kuvveti oluşturabilir, ekin büyümesini destekleyebilir. Yani, humik asit toprak su tutucu maddedir.

Humik asit, bitki büyümesi için gerekli tüm besin maddelerini şelatlamak için güçlü bir kenetleme kabiliyetine sahiptir. Örneğin, toprağa birçok karbonat iyonu vardır. Bitki büyümesi için gerekli olan kalsiyum iyonları karbonat iyonlarıyla kolayca çekilir Kalsiyum karbonat, Humik Asit oluşumu ancak bir hümik asit durumu varsa, Humik Asit hümik asit sıkı kilitli kalsiyum iyonlarını ve karbonat iyonlarını önleyecektir. temas, bu nedenle kalsiyum iyonları sabitlenmeyecek, serbest kalsiyum iyonları Bitki emilimi olacak, bitki büyümesi için gerekli olan kalsiyumu artıracaktır. Benzer şekilde, magnezyum çinko gibi başka besinler de vardır.

Son yıllarda aşırı tarım arazisi gübresi kullanımı, toprağın asitlenmesi tuzlaştırma değildir. Asit, nötralize etmek için alkali kullanmaya koşullandırmak için asit kullanmaya dayanır. Kimyasal deneylerde, "pH tamponu" olarak adlandırılan bir madde sınıfı vardır, Humik Asit tamponu hem asitin doğası hem de tabanın yapısına sahiptir. Asit tampona eklendiğinde, tamponu kendi alkalini ve asit etkisi ile oynayarak asitleşme derecesi çok yavaş olur. Humik asit böylesine bir tampon maddesi. Aslında, asidik topraktaki humik asit maddeleri iyi bir performans sergiliyor, Humik Asit anahtar ise toksik alüminyum iyonlarını şelatlayabilmesidir. Deneysel veriler, alüminyum ve bitki temas, Humik Asit aynı nedenle, kurşun ve kadmiyum, humik asit gibi ağır metaller benzersiz doğası öyle ki, aşırı, hümik asit asit kökenli alüminyum içeriği, alüminyum iplikler sarılmış olduğunu göstermektedir Zemin panzehiri ol.