Ana sayfa > Haber > İçerik

Humik Asit İyi Efekt

Jul 12, 2017

Humik asit gübreleri her türlü zemin için uygundur, Humik Asit ancak farklı zemin koşullarında verim etkisi farklıdır.

Üretim testi kanıtladı:

① kısır ve düşük verim alanındaki organik madde eksikliği, Humik Asit, humik asit gübre veriminin artırılması uygulamasını; Humik asit gübresinin uygulanması üzerine yüksek verim gübrelerdeki humik asit verimli topraklar da üretimi artırabilir, fakat nispeten yoksul çorak toprakların büyüklüğü

Kum ② zayıf yapısı, Humik Asit tuzlu toprak, asit kırmızı toprak toprak humik asit gübre, verim etkisi özellikle belirgindir.

③ Toprak besin maddesi içeriği humik asit gübresinin verimliliği üzerinde büyük etkiye sahiptir. Humik Asit Elde edilen sonuçlar amonyum hümik asidin veriminin humik asit olan Humik Asit'inkinden daha yüksek olduğunu ve humik asitin toprak üzerindeki etkisinin düşük olduğunu gösterdi. Daha az, azot ve fosfor toprakta dengesizlik, Humic Acid veya hızlı etkili sabit topraklarda daha kuvvetli bir şekilde gübre etkisi daha belirgindir.

④ nemli asit, humik asit gübre su emebilir, Humik Asit nefes alabilir durumunu iyileştirmek, ürünlerin ortaya çıkması, saç kökü elverişli; kuru ve kuru toprak, humik asit, humik asit gübresi su emebilir, Humik Asit suyu, toprak nemi korumak, buharlaşmayı azaltmak ve ekin kuraklık direnci artırmak. Humik Asit Bu hümik asit gübre merhaba su gübresi, sulama ile kuru toprak, Humik Asit etkisi daha iyi olacağını belirtmek gerekir.

İlk olarak, humik asit gübresi uygulama yöntemine göre seçilir. Chong Shi, damla sulama veya yaprak spreyi olarak kullanıldığında potasyum humat, Humik Asit amonyum humat veya potasyum fulvat, amonyum fenvalerat kullanılması önerilir. Bir baz gübre uygulaması olarak kullanılıyorsa, Humik Asit, humik asit amonyum hümik asit ve amonyum bikarbonat ürünü olduğu için amonyum humik asit veya amonyum nitrat humat ve diğer gübreler, uygulama tavsiye edilmelidir, toprakta gömülü dikkat etmelidirler. Buharlaşma kolay Humic Acid, Shi veya yaprak spreyi. Buna ek olarak, yüksek pH (tuzlu su) olan topraklarda sodyum humat uygulamayın.

İkincisi, bitkisel tercihlere ve büyüme düğümlerine göre Humik Asit, humik asit gübresini seçer. Meyve ağaçlarına, örneğin, gübre, potas gübresi, azot gübresi, fosfat gübresi ve potas gübresine odaklanmanın Humik Asit çimlenmesi ve faklı gübrelemeye odaklı Humic Acid bahar gübrelemesine verdiği önem, meyve genişleme dönemine verilecek. azot gübresi, potas, Humik Asit kalsiyum ve mikro gübreye odaklanmamız lazım. Buna ek olarak, aynı zamanda bitkilerin gübreleme tercihleri ​​ile. Örneğin, meyve ağaçları, Humik Asit patlıcan sebze, tütün, şeker kamışı, vb Humik Asit yüksek potasyum ekinleri, Humik Asit potasyum humat gübre en iyi uygulamadır.

Son olarak, humik asit gübreleri ürün kategorisine ve maliyetine göre seçilir. Humik asit gübresi, humik asit bileşiği (karışık) gübre, humik asit organik gübre, humik asit humik asit organik - inorganik bileşik gübre, humik asit eser element gübresine ayrılmış besin türlerine ve miktarlarına göre humik asit gübresi.

Sebze ve meyve ağaçları için humik asit, humik asit organik gübre, humik asit organik inorganik bileşik gübre veya hümik asit iz element gübre, bu gübreler, hümik asit humik asit kullanımı seçebilirsiniz Organik madde% 20 ulaşabilir, % 45'e kadar, Humik Asit etkili bir şekilde ekin tadını ve rengini artırabilir. Bir sprey veya yaprak spreyi olarak kullanıldığında Humik Asit, hümik asit veya fulvik asit içeren suda çözünür gübreyi seçmeniz önerilir, ancak gübre fiyatı Humik Asittir ancak hızlı, etkili, Humik Asittir ve bu nedenle ekonomik mahsullerin daha yüksek değeri. Hümik asit, bitkilerin tüm büyüme döneminde kullanılabilir, ancak ekonomik nedenlerden ötürü, ürün nakli bittikten sonra, çiçekten önce şişirilir, dürtüün dört ana periyodunu 1 ila 2 kez döndürür, genleşme periyodu ve renk kombine edilir. Sprey etkisi daha iyi olacak