Ana sayfa > Haber > İçerik

Humik Asit, Asit İçerdesine Dayalı

Sep 29, 2017

Toprak sadece küçük kum ve su ise, kumun dağılması kolaydır. Humik asit, kumun parçalanmayan yapıştırıcıdır. Kuma su enjekte edilirse, ya humik asit ya sıcaklık yükselir, su hızla buharlaştırılır; ya da su hızla sızacaktır. Humik Asit Ancak kum ve suya hümik asit ilave edilirse suyun buharlaşması azalır ve öte yandan humik asit ile derinden uyumlu su moleküllerinin nem kaybını azaltır. Kum ve hümik asit karışımı aynı miktarda ise, Humik Asit karışımı sadece daha fazla su ememez ve su kaybetmek kolay değildir. Humik asit toprağı belirli bir destek kuvveti oluşturabilir, ekin büyümesini destekleyebilir. Yani, humik asit toprak su tutucu maddedir.

Humik asit, bitki büyümesi için gerekli tüm besin maddelerini şelatlamak için güçlü bir kenetleme kabiliyetine sahiptir. Örneğin, toprağa birçok karbonat iyonu vardır. Bitki büyümesi için gerekli olan kalsiyum iyonları karbonat iyonlarıyla kolayca çekilir Kalsiyum karbonat oluşumu, ancak humik asit durumu aynı değilse, hümik asit sıkıca kilitli kalsiyum iyonlarını ve karbonat iyonlarını temasta önleyecektir, bu nedenle kalsiyum İyonlar sabitlenmeyecek, Humik Asit serbest kalsiyum iyonları Bitki emilimi olacak, bitki büyümesi için gerekli olan kalsiyum artacaktır. Benzer şekilde, magnezyum çinko gibi başka besinler de vardır.

Son yıllarda aşırı tarım arazisi gübresi kullanımı, toprağın asitlenmesi tuzlaştırma değildir. Asit, nötralize etmek için alkali kullanmaya koşullandırmak için asit kullanmaya dayanır. Kimyasal deneylerde, "pH tamponu" olarak adlandırılan bir madde sınıfı vardır, tamponun hem asitin yapısı hem de Humik Asit ve bazın doğası. Asit tampona eklendiğinde, tamponu kendi alkalini ve asit etkisi ile oynayarak asitleşme derecesi çok yavaş olur. Humik asit böylesine bir tampon maddesi. Aslında, asidik topraktaki humik asit maddeleri iyi bir performansa sahiptir, anahtar zehirli alüminyum iyonlarını şelatlayabilmesidir. Deneysel veriler, alüminyum ve bitki temas, bu nedenle kurşun ve kadmiyum, humik asit gibi ağır metaller aynı nedenden ötürü, eşsiz doğası, bu nedenle, aşırı asitik toprak alüminyum içeriği, humik asit, alüminyum iyon sarılmış olduğunu göstermektedir toprak panzehiri.

Salin toprağı iyileştirirsek, hümik asidin hammadde tozunun doğrudan uygulanması olabilir, ancak hümik asit Caixing içeren serbest hammadde olmalıdır, yüksek kalsiyum ve magnezyum humik asit kömürü olan Humik Asit, rolü büyük değildir;

Gübreyi kullanmak istersek, farklı dönemlere göre humik asit potasyum veya amonyum humat gibi humik asit tuzlarının veya fulvik asit ürünlerinin seçimi;

Mahsul ekonomisi nispeten yüksek değer ise, Humik Asit, meyve ve potasyum fulvat seçimi döneminde sebze ve meyveler gibi fulvik asit ürünlerinin daha iyi emilmesini seçebiliriz.