Ana sayfa > Haber > İçerik

Humik Asit The Nature of

Oct 11, 2017

Humik asit benzen çekirdeği, Humik Asit karboksil grupları ve fenol grupları içeren amorf makromoleküler bileşiklerin bir karışımı olup, bunlar mikrobik ayrışma ve dönüşüm ve jeokimya süreci ile biriktirilir. Turba, linyit, yıpranmış kömür veya bazı topraklardan alınabilir. Humik asit, siyah veya kahverengi bir kolloidal malzeme, polisiklik kaynaşmış halka organik bileşikler, Humik Asit gibi maddelerin büyük bir gruptur toprak verimliliğini artırmak ve toprak yapısını iyileştirmek için iyi bir etkiye sahiptir.

Toprak sadece küçük kum ve su ise, kumun dağılması kolaydır. Humik asit, kumun parçalanmayan yapıştırıcıdır. Kuma su enjekte edilirse, ya humik asit ya sıcaklık yükselir, su hızla buharlaştırılır; ya da su hızla sızacaktır. Bununla birlikte, kum ve suya hümik asit ilave edilirse, bir taraftan suyun buharlaşması azaltılır; öte yandan, nem kaybını, özellikle humik asit ile derin olarak uyumlu su moleküllerini azaltır. Kum ve hümik asit karışımı aynı miktarda ise, karışım sadece daha fazla su ememez ve su kaybetmek kolay değildir. Humik asit, belirli bir destek kuvveti oluşturmak için toprak yapabilir, Humik Asit destek ürün büyümesi. Yani, humik asit toprak su tutucu maddedir.

Humik asit, bitki büyümesi için gerekli tüm besin maddelerini şelatlamak için güçlü bir kenetleme kabiliyetine sahiptir. Örneğin, toprağa birçok karbonat iyonu vardır. Bitki büyümesi için gerekli olan kalsiyum iyonları karbonat iyonlarıyla kolayca çekilir Kalsiyum karbonat oluşumu, ancak humik asit durumu aynı değilse, hümik asit sıkıca kilitli kalsiyum iyonlarını ve karbonat iyonlarını temasta önleyecektir, bu nedenle kalsiyum İyonlar sabitlenmeyecek, Humik Asit serbest kalsiyum iyonları Bitki emilimi olacak, bitki büyümesi için gerekli olan kalsiyum artacaktır. Benzer şekilde, magnezyum çinko gibi başka besinler de vardır.

Son yıllarda aşırı tarım arazisi gübresi kullanımı, toprağın asitlenmesi tuzlaştırma değildir. Asit, nötralize etmek için alkali kullanmaya koşullandırmak için asit kullanmaya dayanır. Kimyasal deneylerde, "pH tamponu" olarak adlandırılan bir madde sınıfı vardır, tamponun hem asitin yapısı hem de Humik Asit ve bazın doğası. Asit tampona eklendiğinde, tamponu kendi alkalini ve asit etkisi ile oynayarak asitleşme derecesi çok yavaş olur. Humik asit böylesine bir tampon maddesi. Aslında, asidik topraktaki humik asit maddeleri iyi bir performansa sahiptir, anahtar zehirli alüminyum iyonlarını şelatlayabilmesidir. Deneysel veriler, alüminyum ve bitki temas, Humik Asit aynı nedenle, kurşun ve kadmiyum, humik asit gibi ağır metaller benzersiz doğası öyle ki, aşırı, hümik asit asit kökenli alüminyum içeriği, alüminyum iplikler sarılmış olduğunu göstermektedir Zemin panzehiri ol.