Ana sayfa > Haber > İçerik

Humik Asit Rolü

Jul 25, 2017

Humik asit çevre koruma pestisit, iyonik bağ, hidrojen bağı, proton transferi, elektron transferi, Humik Asit kompleksleşmesi ve yol ile diğer etkileşimler yoluyla hümik asit ve pestisit anlamına gelir ve böcek öldürücü polimer kompleksi yeni bir tür üretir. Çalışma ve uygulama humik asit ve böcek öldürücüleri, fungisitler, Humic Acid herbisit kompleksinin etkinliğin arttırılmasında ve toksisitenin azaltılmasında rol oynayabileceğini göstermektedir.

Çözünürlük: hümik asit yüzey aktif maddeler rolü oynayabilir, metal tuzu yüzey gerilimi suyun yüzey geriliminden daha düşüktür, böcek öldürücü ilaçlar önemli dispersiyon ve emülsiyonlaşma etkisi üretebilir, çözünür böcek ilacı çözünürlüğünü artırabilir;

Sinerji: hümik asit böcek ilacı bitki emilimini artırabilir, Humik Asit böcek ilacı ve bitki büyüme düzenleyicileri, böcek ilacı etkinliğini önemli ölçüde artırabilir biyolojik aktivite artırabilir;

Sürekli salınım etkisi: pestisitlerin ayrışma hızındaki hümik asit önemli bir önleyici etkisi vardır, Humik Asit ve humik asit miktarı o kadar yüksek; hız yavaş;

Zehirli etkiler: Humik asit böcek ilacına toksik olan bu enzimlerin aktivitelerini pasifleştirebilir, böcek ilacını antagonize etmek için enzim aktivitesini uyarabilir, böcek ilacı toksisitesini hafifletebilir ve azaltabilir.

Toprak mikropları, toprak kompozisyonunda, toprak organik maddesinin dönüşümü, besin maddelerinin dolaşımı ve önemli biyoaktif maddeler - bitki yaşam aktiviteleri sürecinde enzimlerin önemli nedenlerinden biridir. Humik asit, toprak mikroplarının aktivitelerini destekleyebilir, Humic Acid, toprak mikroplarının sayısını arttırır ve toprak enzimlerinin aktivitesini arttırır, vb., Yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda araştırma verileri ile teyit edilmiştir. Ve aerobik bakterilere humin asidi, aktinomycetes, Humic Acid lif ayrışma bakteri sayısının arttığını kabul etti. Organik maddenin mineralizasyonunu hızlandırmak ve besin maddelerinin salınmasını teşvik etmek faydalıdır. Bu nedenle humik asidin uygulanması, çürümenin meyvesini kontrol edebilir, Humic Acid sarı yaprakları, broşürler, fusarium solgunluğu.

Çin'in kimyasal endüstrisinin hızla gelişmesi ile kimyasal gübrelerin üretimi ve uygulanması, artan tarımsal üretim gelişiminde gübre artışı, şüphesiz önemli bir rol oynamıştır ancak kimyasal gübre miktarı arttıkça Humic Acid gübre maliyetleri , gübre kullanımı Oranı azaltma ve diğer konularda, ancak yavaş yavaş yansıtıyordu.

Günümüzde, Çin'in azot gübre oranı% 30-50, fosfat kullanım oranı% 10-20, potasyum kullanım oranı% 50-70, gübre kullanımını iyileştirme, dünya araştırma konusuna büyük önem vermektedir. Gübreleme oranını artırmanın birçok yolu vardır. Humik Asit Şu anda en etkili sonuç humik asit aktive etmek için biyolojik olarak aktif katkılar kullanmaktır, Humik Asit, kimyasal birleşim, adsorpsiyon, kenetleme, mikrobiyal yayılım ve benzeri kimyasal aktivitelerini ve biyolojik aktivitesini arttırır.

Humik asit çok fonksiyonel gruplar içeriyor, Humic Acid etkinleştirilmiş biyoaktif maddeler, bitki büyümesi ve fizyolojik metabolizma vivo stimülasyon, Humic Acid içine bu özellik aktive edilmiş hümik asit Bu özellik genel gübrelerde mevcut değildir, aktif humik asit etkili biyolojik etkinlik Madde göre ıslatmanın belirli bir konsantrasyonu, daldırma kökleri, köklere batırılmış, Humik asit püskürtme, sulama, bu nedenle baz gübresi, vs. çeşitli mahsuller üzerinde belirgin uyarıcı etkiye sahiptir. Humik Asit Kök geliştirme, ürün verimi, kalite faktörleri, iyi bir etki promosyon Kapsamlı performans.