Ana sayfa > Haber > İçerik

Hümik Asit Tür Çeşitleri

Oct 09, 2017

Humik asitler çeşitlidir. Doğal mineral humik asit, organik madde oluşumunun mikrobiyal ayrışması sonrasında başta hayvansal ve hayvansal kalıntılardır, toprakta, turba ve kömürde sık görülen kömür, bitkilerin büyümesi ve toprak ekosistemi önemli rol oynamaktadır.

Humik asit gübreleri, hümik asitte önemli bir rol oynar ve onu izleyen büyük, iz, mikrobik ve diğer besin maddeleri izler. Humik asit kompleks yapısı ve özellikleri, doğal olarak humik asit gübresine çok fonksiyonlu bir organik gübreye karar verilir. Bunların arasında, toprak özelliklerinin geliştirilmesi humik asidin en önemli rolünden biridir.

Geliştirilmiş asit toprağı ve tuzlu toprak

Agrega yapısı toprak verimliliğinin temelidir. Humik asit gübrelerinin yerel olarak uygulanması humik asit gübrelerinin toprak agregat yapısını artırabildiğini kanıtladı. Çin Bilimler Akademisi Shenyang ekolojik uygulama testine göre, humik asit gübre toprak suya kararlı agrega uygulaması% 10 artarak% 20; biyolojik-humik asit bileşik gübre testi, toprak suyun kararlı agrega yapısı uygulama da önemli ölçüde artmıştır. Gübre kullandıktan sonra, toprak kaybı, kuvvetli bitki gelişimi, zemin direnci arttırılmıştır.

Humik asit ürünlerinin tarımda temel kullanımı

1, hücre bölünmesini ve bitkiyi kök salmaya teşvik eden büyümeyi teşvik edebilir, doğal kök tozu olarak kullanılabilir, ayrıca tohum sosu ve daldırma kökleri için de kullanılabilir.

2, büyük ölçüde, böylece bitki yaprağı stomatal açılış gücü azaltmak, yaprak terleme azaltmak, zararlıları ve hastalıkları azaltmak, böylece çürüklüğü önlemek için anti-solding yeteneği ile bitkisel şeker içeriği artırabilir su vücudu geliştirmek için durum, doğal bir güçlü kuraklığa dirençli bir ajandır.

3, toprak yapısını geliştirmek, toprak agregat yapısının oluşumunu teşvik etmek, organik madde dönüşümünün ayrışmasını hızlandırmak, özellikle kimyasal gübrelerin uzun süreli tek kullanımlık, makine tamiri, ekilebilir arazinin önemli toprak iyileştirme etkisinden kaynaklandığını hızlandırmak.

4, topraktaki PH değerini dengelemek için toprak pH nötralize etmek, birincil ürün emiliminin hızlandırılmış metabolizmasının sayısının işleminin diğer parçalarına veya yapraklarına kökten kökten artması, böylece tarımsal ürünlerin kalitesinin arttırılması.

Humik asit ürünleri endüstride temel kullanım alanı

1, briket bağlayıcı. Küçük bir miktarda iyi tahıl, iyi bir yüzey dağılımı ekleyin, böylece briket yeterince sıcak ve soğuk dayanıklılık ve kararlılığa sahiptir.

2, seramik katkı maddeleri. Mavi çiçeklerin yeşil gövdesini ve emme kapasitesini iyileştirmek için% 80'in,% 40'ın veya daha fazlasının plastiklik kütüğünün çimentoyu artırabilecek,% 50'den fazla çamur akışı akışını artıracak iyi bir jelatin olan seramik kütük mukavemetini artırabilir Sırın

3, petrol sondaj yardımcıları. Duvarın yağlanmasını artırabilir, anti-çöküş takıp etkisi önemlidir.

4, yem, tıbbi katkı maddeleri, kazan deterjanları ve su kalitesi stabilizörü olarak kullanılabilir.