Ana sayfa > Haber > İçerik

Humik Asit Yoğun Kullanıldı

Jun 20, 2017

"Wujin San" de Ming Hanedanlığı Li Shizhen'in "Compendium of Materia Medica" adlı eserinden humik asit maddeleri, insanlık tarihinin 400 yılı aşkın bir süredir kullanılmakta, Humik Asit ve yurtdışında hümik asit keşfi ve ekstraksiyonunda tam bir deneyim olmuştur. 220 yıl The. Günümüzde, doğrudan veya dolaylı olarak dünyada yayınlanmış 70 kategoride humik asit maddesi bulunmaktadır. Organik hammaddeler olan Humik Asit, tarım, ormancılık, hayvancılık, avcılık, balıkçılık, petrol, kimya sanayi, yapı malzemeleri, hafif sanayi, ilaç, çevre koruma vb. Gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok alan. Şu anda, tarımsal üretim için ana ürün Humik Asit: fulvik asit organik - inorganik gübre ve fulvik asit gibi paket gübre Kamei bonus, Jinli, kar, bitki hormonları, toprak değişiklikleri, kuraklık ajanları, pestisit hammadde olarak ajanlar.

Humik asit bir çeşit doğal organik madde. Mikroorganizmaları ayrıştıran ve sentezleyen eski bitkilerin bir ürünüdür. Zayıf asitlik, Humik asit su emme, kolloid, adsorpsiyon, iyon değişimi, kompleksleşme, redoks ve fizyolojik aktiviteye sahiptir. Bekleyin. Hümik asit moleküler ağırlığı ve çözünürlüğüne göre, fulvik asit, hidroklorik asit ve siyah fulvik asit ayrılmıştır. Humik Asit Fulvik asit, asit, alkali ve suda çözünen, bitki emilim özellikleri kolay, tarımsal üretimde yaygın olarak kullanılan, küçük molekül ağırlıklı asidik grupları ile karakterizedir. Fulvik asit ek olarak, aynı zamanda 17 çeşit amino asit, protein, nükleik asit, vitamin, şeker, çeşitli enzimler, çeşitli mikro besin elementleri içeren fulvik asit fermentasyonundan sonra biyokimyasal fulvik asit saflaştırılır.

2002 yılında ABD'de tarımda humik asit araştırması, arzulanan hümik asitler kullanıldığında gübrelerin, böcek öldürücülerin, fungisidlerin, herbisitlerin ve suyun% 50'sinin veya daha fazlasının azaltılacağına işaret etti.

Humik asit geleneksel bir Çin tıbbı, en güçlü rolü değildir, ancak hızlı etki ancak çoğunlukla yavaştır, hastalığa kavuşmak ve bitki canlılığını ve dokunulmazlığını iyileştirmek için, yin ve yang dengesini terk ederek bitki kondüsyonunun ana yumuşaması.

Humik asit ilacın içine ana ajan ve iki çeşit ilaç olabilir, çeşitli etkilere sahip olabilir, çeşitli etkilere sahip olabilir, özellikle de diğer böcek öldürücü uyumluluğuyla derinlemesine anlama ihtiyacı duyabilir. Azaltmanın etkinliği, aynı zamanda derinlemesine ve uygun anlayışa ve mükemmel profesyonelliğe ve teknikliğe ihtiyaç duyar.

Hümik asit, fulvik asit ve tuzları ile biyokimyasal fulvik asit, oksitlenmiş fulvik asit ve fulvik asidin kömür parçalanmasını içeren humik asit maddelerini açıklamak için buradayız, doğal olarak oluşan bir organiktir. Makromoleküller herhangi bir kimyasal hormon içermezler, bağışıklık geliştirmek, enzimatik reaksiyonların teşviki yoluyla, enzimatik reaksiyonların teşviki yoluyla metabolizma çeşitliliği, kontrol gen ifade süresi ve alanı teşvik, hücre yaşayabilirliğini teşvik, tohum çimlenme teşvik, callus Üretim hızlandırmak ve köklenme teşvik, hangi fulvik asit ve kuraklığa dirençli köklenme, bitki büyüme geciktiricileri, kuraklık direncini azaltmak için bitki gözenekleri, su tutma, Humik Asit adsorpsiyon, tampon ve azot başta olmak üzere özellikleri, vb, verebilir, ajanlar üretimi teşvik ve ayarlamak bitkilerin kalitesini ve diğer etkileri artırmak için kimyasal bileşimi. Buna ek olarak humik asit maddeleri arabuluculuk, antibakteriyel hastalık önleme, insektisit ve diğer hastalıkların büyümesine de sahiptir.

Hümik Asitin Zemin Üzerindeki Etkileri ve Etkinlikleri

1, toprak verimliliği gübrelemek, toprağı iyileştirmek, ürünün yeterli suyu, besin sağlamak için, özellikle agrega oluşumunu teşvik etmek, salin için etki geliştirmek için daha belirgin.

2, humik asit azot yavaş serbest bırakma ajanı ve stabilizatör, fosfat gübre sinerjist, potas koruma ajanı, küçük bir besin öğesi kremi, Humik Asit chelating ajan, gübre sinerjik etkisi. Bileşik gübreye hümik asidin eklenmesi, mevcut besin maddelerinin sabitlenmesini ve kaybını azaltabilir ve kullanım oranını artırabilir. Bu, iyi bir toprak sinerjistidir, yavaş salma ajanı ve geliştiricidir.

(1) azot kullanımını artırmak, nitrojen yavaş serbest bırakmak.

(2) mevcut fosfor fiksasyonundaki toprağı azaltmak ve ekin köklerini fosfor emilimine teşvik etmek.

(3) potasyum emilimindeki toprağı azaltmak için sabit, Humik Asit böylece potasyum serbest bırakmak, kullanımı iyileştirmek.

(4) topraktaki mikro besleyici elementlerin aktivitesini arttırmak.

3, toprak sıkıştırma kırmaya, toprak kaynaklı hastalıkların inhibisyonu, toprak yastıklama, adsorpsiyon, geçirgenlik artırmak, toprak pH arabuluculuk, yer sıcaklığı ayarlamak, toprak suyu ve gübre artırmak kapasitesini artırmak.