Ana sayfa > Haber > İçerik

Sıvı özelliği

Sep 05, 2017

Sıvı üç büyük fiziksel formları biridir. Hiçbir kesin şekli vardır ve sık sık konteyner tarafından etkilenir. Ama onun ses basınç ve sıcaklık sabit altında sabittir. Buna ek olarak, konteyner tarafında sıvı tarafından sarf basınç diğer devletlerin farklıdır.

Hiçbir kesin şekli olduğunu, sıvı olduğunu ve sık sık konteyner tarafından etkilenir. Konteyner, sıvı, sıvı şeklinde şekli. Belirli bir hacme sahip ve basınç ve sıcaklık sabit altında sıvı hacmi sabittir. Daha küçük bir hacim içine sıkıştırmak zordur.

Basınç sıcaklık ile ilişkisi: basınç ve sıcaklık sabit altında sıvı hacmi sabittir. Ayrıca, sıvı kapsayıcı hem de diğer fiziksel durumlar tarafında basınç uygular. Bu baskı değil azalan ve artan derinlik (derin su, büyük su basıncı) ile her yöne gönderilir.

Sıcaklık veya azaltılmış basınç artışı genellikle sıvı buharlaştırmak ve su-su buharı Isıtma gibi bir gaz haline. Basınç veya soğutma genellikle bir sıvı kuvvetlendirmek ve su buz azaltılması gibi sağlam, hale. Ancak, tek başına basınç, oksijen, hidrojen ve helyum gibi tüm gazlar sıvılaştırmak değil.

Sıvı ve basınç

Basınç P: olduğunda ne zaman basınç P

P = rho GH

Rho sıvı yoğunluğudur.

G = yerçekimi

H merkez noktasını sıvı yüzeyine =

Sıvı sıvı, ve bu durumda her ne şekil içinde. Van der Waals sıvı moleküllerinin zaman kırık Nesne gaz halinde olan bir devlet olarak açıktır; Sıvı molekülleri arasındaki ısı küçüldüğünde, moleküller arasındaki kimyasal bağları oluşabilir ve molekülleri hakim zaman kimyasal bağları kalınlaşır.

Sıvı ve katı, sıvı ve katı nesnelerden sıcaklık yükselişi nedeniyle sıvı için yaptığı için atom veya moleküler hareket ve artık olabilir izotropik özellikleri (fiziksel özellikler farklı yönlere üzerinde), orijinal tutmak sabit pozisyon, akışı oluşturulur. Ama onlar dağıtmak değil böylece sıvı hala belirli birim bu noktada molekülleri veya atomlar arasındaki çekim daha büyük, bu yüzden.

Aslında, birçok küçük bölgeleri sıvı iç hala benzer bir kristal - "crystallographic bölge" yapıya sahip. Likidite olduğunu "sınıf bölge" Bu taşınabilir birbirinden diğerine. Bir metafor, "trafik" kapalı asfalt üzerinde yaptığımız, her araba bir sabit olan adam bir "bölge" ve araba ve araç arasında bağıl hareket konumdur, bu takımın tümü akışı oluşturur.

Sıvı gazdan farklıdır, belirli bir birimi vardır. Sıvı katı durumundan farklıdır. Bu sıvı ve bu nedenle hiçbir sabit şekli. Sıvı kristal yanı sıra sıvı ve amorf katılar izotropik, hangi sıvı ana makroskopik bulunuyor.