Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Eylemi

Sep 25, 2017

Potasyum hidroksidin rolü:

1. İnorganik sanayi, potasyum permanganat, potasyum nitrit, dipotasyum fosfat vb. Gibi potasyum üretmek için kullanılır.

2. Günlük kimyasal sanayi sabun, sabun, sabun, kar kremi, soğuk krem, şampuan vb. Yıkamak için potas sabunu yapmak için hammadde olarak kullanılır. Farmasötik endüstrisi, progesteron ve vanilin gibi hammaddeleri yapmak için kullanılır.

3. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır

4. Pil endüstrisi alkalin piller yapmak için kullanılır. [4] potasyum permanganat gibi potas üretimi için hammadde olarak ağırlıklı olarak kullanılmaktadır [4] bir kurutucu, emici, potas sabunu, oksalik asit ve çeşitli potasyum tuzları yapmak için kullanılır ve elektrokaplama, gravür, litografi için kullanılır. ve potasyum karbonat.

5. Elektrokimyasal endüstride, elektrokaplama, gravürleme vb. Için. Tekstil endüstrisinde boyama, ağartma ve merserize etme amaçlı kullanılır ve insan yapımı elyaf ve polyester elyafların yapımında ana hammadde olarak kullanılır.

Potasyum hidroksit: potasyum hidroksit (kimyasal: KOH, tip: 56.11) beyaz toz veya katı pul. Erime noktası 360 ~ 406 ℃, kaynama noktası 1320 ~ 1324 ℃, göreli yoğunluk 2.044 g / cm, parlama noktası 52 ° F, kırma indeksi n20 / D1.421, buhar basıncı 1 MMHG (719 ℃). Oldukça alkalin ve aşındırıcıdır. Havadaki ve nemdeki nemi kolayca emer, karbon dioksit emer ve potasyum karbonat haline gelir. Yaklaşık 0,6 kısım sıcak su, 0,9 soğuk su, 3 etanol ve 2,5 gliserin içinde çözülmüştür. Su, alkol veya asit ile çözüldüğünde, büyük miktarda ısı üretilir.

Rolü: inorganik sanayi potasyum permanganat, potasyum nitrit, dipotasyum fosfat, vb gibi potasyum üretmek için kullanılır. Günlük kimyasal sanayi sabun, sabun, kar krem, soğuk krem, şampuan vb. Farmasötik endüstrisi, progesteron ve vanilin gibi hammaddeleri yapmak için kullanılır. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır.

Uygulama alanı

1. Kurutucu ve emici olarak, oksalik asit ve çeşitli potasyum tuzları yapmak için kullanılır ve galvanik, gravür, litografi vb. Için kullanılır.

2. Potasyum permanganat ve potasyum karbonat gibi potas üretimi için esasen hammadde olarak kullanılır. İlaç endüstrisinde, potasyum bor hidrojen, antikor, salisilik asit, propiyonat vb. Üretmek için kullanılır. Hafif endüstride, potas sabunu, alkalin piller, kozmetik ürünleri (soğuk krem, kremler ve şampuan gibi) üretmek için kullanılır. Boya endüstrisinde, mavi RSN'nin azaltılması gibi KDV boyaları üretmek için kullanılır. Elektrokimyasal endüstride, elektrokaplama, gravürleme vb. Için Tekstil endüstrisinde boyama, ağartma ve merserize etme amaçlı kullanılır ve insan yapımı elyaf ve polyester elyaf üretiminde ana hammadde olarak kullanılır. Ayrıca, metalurjik ısıtma ajanı ve deri yağdan arındırmada kullanılır.

3. İlaç ve günlük kimya endüstrisi için temel kimyasal hammaddeler.

4. Analitik reaktifler, sabunlaşma reaktifleri, karbon dioksit ve su için emici olarak kullanılır.

5. Günlük kimyasal sanayi sabun, sabun, kar kremi, soğuk krem, şampuan vb yıkama ve yıkama için hammadde olarak kullanılır. Farmasötik endüstrisi, progesteron ve vanilin gibi hammaddeleri yapmak için kullanılır. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır

İçerik analizi

Doğru numune, fenolftalein test çözeltisi (TS - 167) ile birkaç damla, 1 mol / L asit titrasyonu ile, 15 ml'ye soğutulmuş 40 ml yeni kaynama ve soğutma suyu içinde çözünen yaklaşık 1.5 g'dir. Pembe kaybolduğunda, tüketilen asit miktarını kaydedin, metil turuncu test solüsyonu (TS-148) ekleyin ve pembe sabit kalana kadar titrasyona devam edin. Titrasyon için gereken toplam asit hacmini kaydedin. 1 mol / L sülfürik asidin her M1 değeri 56.11 mg toplam alkalinite (KOH) eşdeğerdir.