Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Alkalin ve Korozif

Jun 20, 2017

Potasyum hidroksit (kimyasal formülü: KOH, miktar: 56.11) beyaz toz veya pul pul. 360 ~ 406 ℃, 1320 ~ 1324 ℃, Potassium Humate 2.044g / cm3, 52 ° F kızarma noktası, n20 / D1.421, buhar basıncı 1mmHg (719 ℃) nispi yoğunluk kaynama noktası Erime noktası . Güçlü alkalin ve aşındırıcı ile. Havadaki nemi kolayca absorbe eder ve çözündürme, karbon dioksitin potasyum karbonattan emilmesi. Yaklaşık 0,6 kısım sıcak su, 0,9 kısım soğuk su, 3 kısım etanol ve 2,5 kısım gliserol çözülmüştür. Suda eritildiğinde, alkol veya asit ile muamele edilmesi çok fazla ısı üretir. 0.1 mol / L çözeltinin pH değeri 13.5 idi. Orta toksik, yarı öldürücü doz (sıçan, oral) 1230mg / kg. Etanolde çözünür, eterde az çözünebilir. Çok kuvvetli bir alkalin ve aşındırıcı, Potasyum Humat doğası ve kostik soda benzeri.

1, oksalik asit ve çeşitli potasyum üretimi için, aynı zamanda elektrokaplama, heykel, litografi vb. Için bir kurutucu, emici olarak kullanılır.

2, ağırlıklı olarak potasyum permanganat, potasyum karbonat ve benzeri gibi potasyum gibi hammadde üretimi için kullanılır. Farmasötik endüstrisinde, potasyum bor, spironolakton, heparanol, testosteron propiyonat ve benzeri ürünlerin üretimi için. Potasyum sabunu, alkalin piller, kozmetik ürünleri (soğuk krem, krem ​​ve şampuan gibi) için hafif sanayi. Boya endüstrisinde, mavi RSN'nin azaltılması gibi boyaların üretimi için potasyum Humat vb. Elektrokimyasal endüstride, galvanik, heykel vb. Için. Tekstil endüstrisinde, baskı ve boyama, ağartma ve merserize etme ve çok sayıda insan elyafı elyaf, polyester elyaf ana hammadde imalatı için kullanılmaktadır. Buna ek olarak, aynı zamanda metalürjik ısıtıcılar ve deri yağ giderme vb. Için de kullanılır.

3, kimyasal hammadde, ilaç, ev kimyasalları ve benzerleri için.

4, analitik reaktifler, Potasyum Humat sabunlaştırma reaktifleri, karbon dioksit ve nem emici olarak kullanılır.

5, yıkama sabunu, şampuan sabunu, krem, krem, şampuan ve diğer hammaddelerin imalatı için kimya sanayi. Progesteron, vanilya ve diğer hammaddelerin imalatı için ilaç endüstrisi. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır.

Organizasyon yanma etkisi vardır, Potasyum Humat protein çözünür, alkali denatüre protein oluşumu. Özellikle mukozaya sıçrayan deride sıçrayan solüsyon veya toz, yumuşak kabuk üretebilir. Çözelti konsantrasyonu ne kadar yüksekse, sıcaklık ne kadar yüksek olursa, etki de o kadar güçlü olur. Göze sıçradığında, sadece kornea zarar vermekle kalmaz aynı zamanda gözü derin doku hasarı haline getirir.

İzin verilen maksimum konsantrasyon 0,5 mg / m'dir. İş, yanlışlıkla dokunmak gibi cilde ve gözlere dokunmamalı, suyun hasarlı parçaları yıkamalı ve sonra% 5 asetik asit, tartarik asit, hidroklorik asit veya sitrik asit çözeltisi ile ıslatılmalıdır; Potasyum humat gözleri sıçratmak, su veya tuzlu su uygulamak gibi dikkatle Yavaş yıkama 10 ~ 30 dakika sonra karnivakainin% 2'sine veya cardaine solüsyonunun% 0.5ine tıklayın. Operasyon, lastik eldiven, manşet, önlük, ayakkabı giyme ve diğer iş güvenceleri giyen genel iş elbiselerinin kumaşı tarafından giyilmeli, eller nötr ve hidrofob merhem ile kaplanmalıdır.