Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Etkisi

Aug 02, 2017

Alkalin yanık hasar mekanizması su absorpsiyonu alkali, Potasyum Humat böylece yerel hücre dehidrasyon, alkali denatüre protein kompleksi, sabunlaştırılmış yağ dokusu oluşturmak için alkali ve doku proteini, sabunlaşma ısı derin doku hasar devam etmesine neden olabilir. Potasyum Humat Alkid denatüre protein kompleksi çözünür olduğundan, alkali iyonları derin dokuya daha fazla nüfuz edebilir ve hasara neden olabilir.

Kostik yanıklar şiddeti sık sık, iki dereceden fazla derinliklerinde derinleşir. Yaranın derinleşmesine devam etmek için yaranın çözülmesi, yara yumuşaması, Potasyum Humat yapışkan kayma "sabun benzeri" veya "çürük tofu" benzeri değişiklikler, enfeksiyon sonrası yara sepsisinden sonra karmaşık hale geldi. Kostik alkali ile tırnak teması tırnak düz ve hatta kaşık, böylece, parlaklık kaybı, tiner olur. Potasyum Humat İnce çözelti cildi kuru, çatlamış, molting yapabilir. Gözdeki buharlı buhar ve üst solunum yolu tahrişi kuvvetlidir, göz ve üst solunum yolları yanıklarına neden olabilir.

1, kurutucu olarak kullanılan, emici, oksalat asit ve çeşitli potasyum üretimi için Potasyum Humat, aynı zamanda galvanik, heykel, litografi ve benzeri için.

2, ağırlıklı olarak potasyum permanganat, potasyum karbonat ve benzeri gibi potasyum gibi hammadde üretimi için kullanılır. İlaç endüstrisinde potasyum bor, spironolakton, heparanol, testosteron propiyonat ve benzeri üretim için Potasyum Humat. Potasyum sabunu, alkalin piller, kozmetik ürünleri (soğuk krem, krem ​​ve şampuan gibi) için hafif sanayi. Potasyum Humat Boya endüstrisinde, mavi RSN'nin azaltılması ve benzeri gibi azaltıcı boyaların üretimi için. Elektrokimyasal endüstride, galvanik, heykel vb. Için. Tekstil endüstrisinde, baskı ve boyama, ağartma ve merserize etme ve çok sayıda insan elyafı elyaf, polyester elyaf ana hammadde imalatı için kullanılmaktadır. Buna ek olarak, potasyum Humat ayrıca metalürjik ısıtıcılar ve deri yağ giderme vb. Için de kullanılır.

3, kimyasal hammadde, ilaç, ev kimyasalları ve benzerleri için.

4, analitik reaktifler, sabunlaşma reaktifleri, Potasyum Humat karbon dioksit ve nem emici olarak kullanılır.

5, yıkama sabunu, şampuan sabunu, krem, krem, Potassium Humate krem, şampuan ve diğer hammadde imalatı için kimya sanayi. Progesteron, vanilya ve diğer hammaddelerin imalatı için ilaç endüstrisi. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır

Organizasyon yanma etkisi vardır, protein çözülür, alkali denatüre protein oluşumu. Özellikle mukozaya sıçrayan deride sıçrayan solüsyon veya toz, yumuşak kabuk üretebilir. Çözelti konsantrasyonu ne kadar yüksekse, sıcaklık ne kadar yüksek olursa, etki de o kadar güçlü olur. Potasyum Humat Göz içine sıçradı, sadece kornea zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda gözü derin doku hasarı haline getiriyor.

İzin verilen maksimum konsantrasyon 0,5 mg / m'dir. İş, kazara dokunmak gibi cilt ve gözlere dokunmamalı, hasarlı parçaları yıkamak için su, potasyum Humat ve sonra% 5 asetik asit, tartarik asit, hidroklorik asit veya sitrik asit çözeltisi ile ıslatılmalıdır; gözleri sıçratmak, su veya tuzlu suyun dikkatli bir şekilde uygulanması Yavaş yıkama 10-30 dakika sonra karnivakainin% 2'sine veya cardaine solüsyonunun% 0.5ine tıklayın. Üniform üniformalı dayanıklı kumaşla, lastik eldiven, manşet, önlük, ayakkabı giyen potasyum humat ve diğer iş güvenceleri elle kullanılmalıdır; eller nötr ve hidrofob merhem ile kaplanmalıdır.