Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Güçlü Alkali ve Korozif

Jul 12, 2017

Potasyum hidroksit (kimyasal formülü: KOH, Potasyum Humat miktarı: 56.11) beyaz toz veya pul pul. Erime Noktası 360 ~ 406 ℃, 1320 ~ 1324 ℃ kaynama noktası, 2.044g / cm3 nispi yoğunluk, 52 ° F parlama noktası, kırma indeksi n20 / D1.421, buhar basıncı 1mmHg (719 ℃). Güçlü alkalin ve aşındırıcı ile. Potasyum Humat Havadaki nemi kolayca emer ve çözülür, karbon dioksitin potasyum karbonattan emilmesi. Yaklaşık 0,6 kısım sıcak su, 0,9 kısım soğuk su, 3 kısım etanol ve 2,5 kısım gliserol çözülmüştür. Suda eritildiğinde, alkol veya asit ile muamele edilmesi çok fazla ısı üretir. Potasyum Humat 0.1 mol / L çözeltinin pH değeri 13.5 idi. Orta toksik, yarı öldürücü doz (sıçan, oral) 1230mg / kg. Etanolde çözünür, eterde az çözünebilir. Potasyum Humat Çok kuvvetli bir alkalin ve aşındırıcıdır, doğası ve kostik soda benzerdir.

1, kurutucu olarak kullanılan, emici, oksalat asit ve çeşitli potasyum üretimi için Potasyum Humat, aynı zamanda galvanik, heykel, litografi ve benzeri için.

2, ağırlıklı olarak potasyum, Potasyum Humat gibi potasyum permanganat, potasyum karbonat ve benzeri gibi hammadde üretimi için kullanılır. Farmasötik endüstrisinde, potasyum bor, spironolakton, heparanol, testosteron propiyonat ve benzeri ürünlerin üretimi için. Potasyum sabunu, alkalin piller, kozmetik ürünleri (soğuk krem, krem ​​ve şampuan gibi) için hafif sanayi. Potasyum Humat Boya endüstrisinde, mavi RSN'nin azaltılması ve benzeri gibi boyaların üretimi için. Elektrokimyasal endüstride, galvanik, heykel vb. Için. Potasyum Humat Tekstil endüstrisinde, baskı ve boyama için potasyum Humat ağartma ve merserize etme ve çok sayıda insan elyafı, polyester elyaf ana hammadde imalinde kullanılmaktadır. Potasyum Humat Buna ek olarak, metalürjik ısıtıcılar ve deri yağ giderme vb. Için de kullanılır.

3, kimyasal hammadde, ilaç, ev kimyasalları ve benzerleri için.

4, analitik reaktifler, sabunlaşma reaktifleri, karbondioksit ve nem absorbe edici olarak kullanılır.

5, yıkama sabunu, şampuan sabunu, Potasyum Humat kremi, krem, krem, şampuan ve diğer hammaddelerin imalatı için kimya sanayi. Progesteron, vanilya ve diğer hammaddelerin imalatı için ilaç endüstrisi. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır.

Organizasyon yanma etkisi vardır, protein çözünür, Potasyum Humat alkali denatüre protein oluşumu. Ciltte çözelti veya toz sıçradı, Potasyum Humat özellikle mukozaya sıçradı, yumuşak kabuk üretebilir. Çözelti konsantrasyonu ne kadar yüksek olursa, Potasyum Humat sıcaklığı ne kadar yüksek olursa, etki o kadar kuvvetli olur. Göze sıçradığında, sadece kornea zarar vermekle kalmaz aynı zamanda gözü derin doku hasarı haline getirir.

İzin verilen maksimum konsantrasyon 0,5 mg / m'dir. İş, yanlışlıkla dokunmak gibi cilde ve gözlere dokunmadan engellenmelidir, su hasar görmüş parçaları yıkayabilir ve sonra% 5 asetik asit, Potasyum Humat tartarik asit, hidroklorik asit veya sitrik asit çözeltisi ile ıslatılabilir; gözleri sıçratmak, su veya tuzlu suyun dikkatli bir şekilde uygulanması Yavaş yıkama 10-30 dakika sonra karnivakainin% 2'sine veya cardaine solüsyonunun% 0.5ine tıklayın. Operasyon, lastik eldiven, manşet, potasyum Humat önlük giyen genel iş elbiselerinin kumaşı tarafından giyilmeli, ayakkabılar ve diğer iş güvencesi ürünleri giymeli, eller nötr ve hidrofob merhem ile kaplanmalıdır.