Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Bulanıklığın Nedeni

Sep 29, 2017

1, betonun büzülme performansı. Potasyum hidroksit potasyum hidroksit ile karıştırılarak oda sıcaklığında muhafaza edilir, kontraksiyonun ilk iki ayında biraz daha büyük olur, betonun büzülmesinden üç ay sonra büzülme daha küçük katılır.

2, antifriz-çözülme. Potasyum hidroksit beton ile karıştırıldığında, zamandan büyük yığın yoğunluğu olmadığına işaret eden kompaktlık ve böylece daha iyi anti-donma-çözülme performansı.

3, anti-karışık özellikler. Potasyum hidroksit beton ile, potasyum humat geçirimsizlik etiketinin eklenmesinden daha pıhtılaşma üzerine sızdırmazlık etiketi daha yüksektir.

4, betonun sürünme. Potasyum hidroksit ile karıştırılan beton sürünme derecesi, katkısız betonunkinden daha azdır ve sünme katsayısı, Potasyum Humattır, bu nedenle ön gerilmeli melee toprağında kullanıldığında gerekli performansı koruyabilir.

5, diğer özellikleri, potasyum hidroksit beton karbonatlama ve korozyon, Potasyum Humat vb ekleme test raporları var. Genel olarak, normal kullanımda olumsuz etkilere sahip bulunmadı.

Potasyum hidroksit solüsyonu önce potasyum hidroksit solüsyonunu doğrudan volümetrik şişeye koyamaz çünkü potasyum hidroksit ekzotermik olur, Potasyum Humat, belirli miktarda potasyum hidroksit tartılarak küçük bir behere konmalıdır.

5.8 ila 6 gram potasyum hidroksit 1000 ml damıtılmış su içine alın, Potasyum Humat damıtık su karbon dioksit buharlaştırmaya uygulamadan önce, potasyum hidroksitin 3 gramını küçük bir kapasiteli şişeye alın ve sonra 100 ml damıtılmış suya alın.

Sonra CO2'yi çıkarmak için kaynatılmışa yavaşça enjekte edilir ve damıtılmış su / deiyonize suyunu soğutur ve potasyum hidroksit katı tamamen çözünmüş hale getirmek için bir cam çubukla sürekli karıştırarak Potasyum Humat ve daha sonra doğal bir soğutması için bir cam çubukla hacimsel şişe.

Sonra CO2'yi gidermek için haşlanmış ve damıtılmış su / deiyonize suyun cam ve kabın 3-4 kez yıkanması ve losyonun volumetrik şişeye ve daha sonra şişenin hacim kapasitesine kadar soğutulması için soğutulmuştur.

Yaklaşık yarım saat sonra potasyum hidroksit çözeltisi başarılı oldu.

Katı potasyum hidroksit bulanıklığının etkisinin nedeni potasyum hidroksit reaktifinin karbonat içermesidir. Potasyum hidroksit belirteci alkole ilave edildiğinde, alkolde çözünmeyen potasyum karbonat ve sodyum karbonat, alkol içerisinde süspanse edilir ve çözeltinin bulanıklığına neden olur. Çözeltinin bulanıklığını önlemenin anahtarı, karbonatı çıkarmaktır.

Standart potasyum karbonat çözeltisindeki potasyum karbonatı çıkarmak isterseniz, gereken potasyum hidroksit reaktifleri Potasyum Humat konsantrasyonunu alın ve metanol ekleyin, sallayın, çözelti berrak olana kadar yaklaşık bir hafta bir kenara koyun; çökelti.

Ancak katı potasyum hidroksit, karbonatların kaldırılması Potasyum Humat yukarıdaki yöntemi kullanamaz, çünkü etanol su içeriği% 95 yüksek, karbon içinde çözülmüş bir parçası olacak, ayrı zor, daha sonra gerekir katı potasyum hidroksit Çözelti berrak olana kadar potasyum Humat yaklaşık 2 hafta boyunca duran baryum klorür çözeltisi (1 L yaklaşık 3 5 mL baryum klorür çözeltisi),% 10 ilave edin, çökelti atın, çözeltiyi alın.