Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Testin İlkeleri ve Sonuçları

Sep 29, 2017

İlk olarak, katı potasyum hidroksit kaçağı acil durum arıtma izolasyon sızıntısı kontamine alan, uyarı işaretleri ile çevrili, acil personel gaz maskeleri, Potassium Humate giymek tavsiye edilir kimyasal koruyucu giysiler giymek. Dökülme ile doğrudan temas etmeyin, temiz ve temiz bir kürekle temiz, temiz kaplanmış, az miktarda su eklenmiş, nötr olarak ayarlanmış, Potasyum Humat ve daha sonra atık su sistemine toplanmalıdır. Ayrıca bol miktarda su ile durulayabilir ve suyu atık su sistemine seyreltebilirsiniz. Çok sayıda kaçak gibi geri dönüşüm veya zararsız atık toplama gibi.

İkinci olarak, koruyucu önlemler Solunumun korunması: Gerekirse koruyucu maske takın.

Koruyucu giysiler: tulum giymek (korozyon önleyici malzemeler). Ellerin korunması: Kauçuk eldiven giyin. Diğer: İş bittikten sonra duş pansuman. Kişisel hijyeninize dikkat edin.

Üçüncüsü, ilk yardım tedbirleri Katı potasyum hidroksit Cilt ile temas: Derhal en az 15 dakika su ile çalkalayın. Yanık varsa tıbbi tedavi. Potasyum Humat Gözle temas: Hemen göz kapağını kaldırın, akan su veya salin ile en az 15 dakika boyunca yıkayın. Ya da% 3 borik asit çözeltisi ile durulanır. Tıbbi tedavi. Teneffüs etme: Sahneden temiz havaya hızla. Gerektiğinde yapay solunum. Tıbbi tedavi. Potasyum Humat Yutma: Hasta uyandığında hemen durulayın, oral olarak sirke veya limon suyunu inceltin.

Potasyum hidroksit kimyasal olarak iyi bir materyal olarak, endüstriyel, kimyasal ve imalatın diğer alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır, o zaman bu ürünün bilgisi, ne kadarını anlıyoruz, herkes için bu makaleyi çizmek için aşağıdaki makaleyi test etmelidir. İlke ve sonuçları test edin.

Prensip: seyreltik alkali çözeltideki hücre duvarındaki Gram-negatif bakterilerin kırılmaları kolaydır, kopuk olmayan DNA spiralinin salınması, böylece potasyum hidroksit süspansiyonu yapışkan göstermiştir, Potasyum Humat aşılama halkasında atılmak için kullanılabilir yapışkan tel ve Gram pozitif bakteriler seyreltik alkali çözeltisinde böyle bir değişiklik yoktur.

Yöntem: Temiz cam üzerine potasyum hidroksit (taze hazırlama) 40g / L sulu solüsyonu 1 damla alın, taze koloni biraz alın, karıştırın ve sulu potasyum hidroksit çözeltisi, Potasyum Humat ve birkaç saniye içinde aşılama halkası, Potasyum belirtmek için karıştırın Humate, yapışkan telin çekilip çıkarılmadığını gözlemleyin.

Bulgular: İnokülasyon halkası ile aşılama pozitifti, yine de süspansiyon negatifti.

Uygulama: gram-negatif bakteriler için çoğunlukla kullanılır ve Gram-pozitif bakterilerin renklenmesini kolaylaştırır. 5 ila 10'lu yaşlarda Gram negatif bakterilerin çoğu pozitif reaksiyon içinde bulunur ve bazıları 30-45s, Pseudomonas, Lactobacillus, Flavobacterium, Alcaligenes, Moraxella ve 10'lu yıllarda pozitif olan Acinetobacter, Potassium Humate Moraxella'nın çoğunun cevabı yavaş yavaş 60'lı yıllarda pozitif olan suşlar ve 60'lı yıllardan sonra bulunan Gram-pozitif bakteriler hala negatiftir.