Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Su Emme

Jun 06, 2017

Potasyum Humat Alkali yanıklarının mekanizması alkaliin su emme özelliğine sahip olması, yerel hücrelerin dehidrate edilmesine neden olur, alkali iyonu ve doku proteini alkali denatüre protein kompleksi oluşturur Potasyum Humat sabunlaşma yağ dokusu, potasyum Humat üretilen ısı Sabunlaşma sırasında derin doku hasar görmeye devam edebilir. Alkali denatüre protein kompleksi çözünür olduğundan, alkali iyonları derin dokuya daha fazla nüfuz edebilir ve hasara neden olabilir.

Kostik yanık derinliği genellikle iki dereceden fazla, keskin ağrıdır. Çözülmüş nekroz, yaranın derinleşmeye devam etmesine, yanmış kabuk yumuşaklığa ve enfeksiyonun yara sepsisiyle eşzamanlı olması halinde, yapışkan kaygan "sabun benzeri" veya "çürük bakla" şeklindeki değişikliğe neden olur. Kostik ile tırnak teması tiner yapacak, potasyum Humatın parlaklığı kaybedilecek, böylece tırnak anahtara düz olacak. Seyreltik çözeltinin teması cildi kuru, çatlamış ve dövülmesini sağlayabilir. Caustic'in buharlı gözü ve üst solunum yolu tahrişi güçlüdür ve göz ve üst solunum yolu yanıklarına neden olabilir.

Potasyum hidroksit (kimyasal: Koh, tip: 56.11) beyaz toz veya pul pul. Erime Noktası 360, kaynama noktası 1320, nispi yoğunluk 2.044, parlama noktası 52 ° F, Potasyum Humat kırılma indeksi N20 de 421, buhar basıncı 1 mmHg (719 Shan). Kuvvetli alkalin ve aşındırıcı. Havadan nemi emmek ve karbonhidranı potas içine emmek çok kolaydır. Yaklaşık 0,6 sıcak su, 0,9 soğuk su, 3 etanol, 2,5 gliserin içinde çözünür. Su, alkol veya asit tedavisinde çözündüğünde çok fazla ısı oluşur. 0 1 Mol L çözeltisinin pH değeri 13.5'dir. Orta zehir, yarım ölümcül (fare, ağız) 1230m. Etanolde çözünür, eterde az çözünebilir. Potasyum Humat Çok kuvvetli alkalin ve aşındırıcı özelliklere sahip olan ve kostik soda benzeri.

Oksalik asit ve çeşitli potas üretimi için kurutucu olarak kullanılan emici, aynı zamanda galvanik, gravür, litografi vb. Için de kullanılmaktadır.

2, esas olarak potasyum permanganat, potasyum karbonat ve benzeri gibi hammadde, potas üretimi için kullanılır. İlaç endüstrisinde, potasyum, bor, spironolakton, karaciğer alkolü, testosteron propiyonat üretimi. Hafif endüstride, potasyum sabun, Potasyum Humat alkalin pil, kozmetik (soğuk, krem ​​ve şampuan gibi) üretiminde kullanılır. Boya endüstrisinde, mavi RSN'nin azaltılması gibi indirgeyici boyaların üretiminde kullanılır. Elektrokimyasal endüstride, galvanik, gravür vb. Için. Tekstil endüstrisinde baskı ve boyama, ağartma ve merserize etme ve çok sayıda insan elyafı, polyester elyaf hammaddesi için kullanılır. Buna ek olarak, aynı zamanda metalürjik ısıtma ajan ve deri yağ alma vb. Kullanılır.

3, kimyasal temel hammadde, tıpta kullanılan, günlük kimyasal vb.

4, analitik reaktifler, Potasyum Humat sabunlaşma reaktifleri, karbon dioksit ve nem emici olarak kullanılır.

5. Günlük kimyasal sanayi, kirli sabun, şampuan, krem, soğuk, şampuan vb. Hammadde olarak kullanılmaktadır. İlaç endüstrisi, flavonoidler, vanilya ve diğer hammaddelerin imalatında kullanılmaktadır. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır.