Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat Su Reaksiyonu

Oct 11, 2017

Potasyum hidroksit (kimyasal formülü: KOH, miktar: 56.11) beyaz toz veya pul pul. Potasyum Humat Erime Noktası 360 ~ 406 ℃, Kaynama Noktası 1320 ~ 1324 ℃, Göreceli Yoğunluk 2.044g / cm3, Parlama Noktası 52 ° F, Kırma Endeksi n20 / D1.421, Buhar Basıncı 1mmHg (719 ℃) . Güçlü alkalin ve aşındırıcı ile. Havadaki nemi kolayca absorbe eder ve çözündürme, karbon dioksitin potasyum karbonattan emilmesi. Yaklaşık 0,6 kısım sıcak su, 0,9 kısım soğuk su, 3 kısım etanol ve 2,5 kısım gliserol çözülmüştür. Potasyum Humat Suda, alkolde çözündüğünde veya asitle muamele ederek çok ısı üretir. 0.1 mol / L çözeltinin pH değeri 13.5 idi. Orta toksik, yarı öldürücü doz (sıçan, oral) 1230mg / kg. Etanolde çözünür, Potasyum Humat eterde az çözünür. Çok kuvvetli bir alkali ve aşındırıcı özelliği vardır, doğası ve kostik soda benzer

1, oksalik asit ve çeşitli potasyum üretimi için, aynı zamanda elektrokaplama, heykel, litografi vb. Için bir kurutucu, emici olarak kullanılır.

2, ağırlıklı olarak potasyum permanganat, potasyum karbonat ve benzeri gibi potasyum gibi hammadde üretimi için kullanılır. İlaç endüstrisinde potasyum bor, spironolakton, heparanol, testosteron propiyonat ve benzeri üretim için Potasyum Humat. Potasyum sabunu, alkalin piller, kozmetik ürünleri (soğuk krem, krem ​​ve şampuan gibi) için hafif sanayi. Boya endüstrisinde, mavi RSN'nin azaltılması ve benzeri gibi boyaların üretimi için. Elektrokimyasal endüstride, galvanik, heykel vb. Için. Tekstil endüstrisinde baskı ve boyama, ağartma ve merserize etme, Potasyum Humat ve çok sayıda insan elyafı, polyester elyaf ana hammadde imalinde kullanılmaktadır. Buna ek olarak, aynı zamanda metalürjik ısıtıcılar ve deri yağ giderme vb. Için de kullanılır.

3, kimyasal hammadde, ilaç, ev kimyasalları ve benzerleri için.

4, analitik reaktifler, sabunlaşma reaktifleri, karbondioksit ve nem absorbe edici olarak kullanılır.

5, sabun, potasyum Humat şampuan yumuşak sabun, krem, soğuk krem, şampuan ve diğer hammadde yıkama üretimi için kimya sanayi. Progesteron, vanilya ve diğer hammaddelerin imalatı için ilaç endüstrisi. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır.

Diyafram Elektrolizli Cıva Elektrolizi için Elektrolit Preparasyonu. Elektroliz odası, anot için grafit (veya metal), katot olarak cıva, klor gazının klor giderme işlemine giren Potasyum Humat elektrolizi, cıva odasına potasyum amalgamının oluşumu. Reaksiyona girmemiş potasyum klorürün çoğu, seyreltik tuzlu su ortamında işlenir ve hammadde eritme basamağına geri döndürülür. Potasyum amalgam, potasyum hidroksit ve hidrojen üretmek üzere su ile tepkimeye girer. % 45 ila% 50 potasyum hidroksit konsantrasyonunun cıva çözeltisi nedeniyle, sıvı potasyum hidroksit ürünleri, Potasyum Humat olarak kullanılabilir ancak aynı zamanda katı halinde buharda pişirilen veya potasyum hidroksit ürünlerinden yapılmış kostik soda potu ile de kullanılabilir.