Ana sayfa > Haber > İçerik

Potasyum Humat İster Zehirli

Nov 02, 2017

Potasyum hidroksit, proteinleri eritip alkali denatüre proteinler oluşturabilen dokular üzerinde yanma etkisine sahiptir. Solüsyon veya toz cilde, özellikle mukoza zarında sıçradı ve yumuşak kabuklarla sonuçlandı. Çözelti konsantrasyonu ne kadar yüksekse, sıcaklık ne kadar yüksek olursa, etki o kadar kuvvetli olur. Göze sıçramak sadece kornea zarar vermekle kalmaz aynı zamanda gözün derin dokusuna zarar verir.

İzin verilen en yüksek konsantrasyon 0.5 mg / m idi. İş, kazara dokunulduğunda deriye ve gözlere dokunmamasını, hasarlı parçaların mevcut su yıkamasını, ardından ıslak% 5 asetik asit, tartarik asit, hidroklorik asit veya sitrik asit çözeltisini sıkıştırmayı önlemelidir; insan gözü sıçraması, kullanılmış su veya tuz çözeltisi dikkatli bir şekilde yavaşça 10-30 dakika yıkandıktan sonra novokain ropivakain solüsyonunun% 2 veya% 0.5'ine yıkandı. Ameliyat, lastik eldiven, kolluklar, önlükler, kauçuk ayakkabılar ve diğer emzirme gereçleri ile sağlam bir bez tulumundan yapılmalıdır ve nötr ve hidrofobik merhem ile kaplanmalıdır.

Potassium hydroxide guvenlik önlemleri: cilt teması: hemen kirlenmiş giysileri çıkarın, akan suyun aktığı çok az miktarda ile en az 15 dakika yıkayın. Tıbbi tedavi.

Gözle temas: Göz kapaklarını derhal kaldırın ve bol su ya da salin ile en az 15 dakika boyunca iyice yıkayın. Tıbbi tedavi.

Teneffüs edilmesi: Sahneden temiz havaya hızlıca kaçın. Hava yolunu engellemeyin. Solunum zor ise, oksijen verin. Solunum durursa, derhal suni solunum yapılır. Tıbbi tedavi.

Yuttuktan sonra: su ile gargara yapın, süt içirin veya yumurta beyazı. Tıbbi tedavi.

Yangın söndürme yöntemi: kurtarmaya yönelik su ve kum kullanın, ancak ürünün su sıçramasına ve yanmalara neden olmamasına dikkat edilmelidir.

Kullanım ve kullanım için potasyum hidroksit

Potasyum tuzunun üretimi için kullanılan inorganik sanayi, örneğin Potasyum Permanganat, potasyum nitrit, iki potasyum hidrojen fosfat ve diğer hammaddeler. Sabun, sabun ve potasyum yıkama şampuanı, sabun, krem, şampuan ve diğer hammaddeleri yapmak için kullanılan kimya endüstrisi. Farmasötik endüstrisi, progesteron, vanilin ve diğer hammaddeleri yapmak için kullanılır. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır.

Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır. Potasyum sabunu, oksalik asit ve çeşitli tuzların hazırlanması için kullanılan, ayrıca elektrokaplama, gravür, litografi vb. Için kullanılan bir kurutucu, sorbent olarak kullanılır; Potasyum, esasen Potasyum Permanganat, potasyum karbonat, vb. gibi hammadde üretiminde kullanılır. Farmasötik endüstrisinde, potasyum borohidrid, spironolakton, batyl alkol, progesteron ve testosteron propiyonat üretimi için. Hafif endüstride (krem, krem ​​ve şampuan gibi) potasyum sabunu, alkalin pil, kozmetik üretimi için.

Boya endüstrisinde, vat mavisi RSN, vb. Gibi katı boyalar üretmek için kullanılır. Elektrokimyasal endüstride, galvanik, gravür vb. Için kullanılır. Tekstil endüstrisinde baskı, ağartma ve merdaneme için kullanılır ve insan yapımı elyaf ve polyester elyafların ana hammaddesi olarak kullanılır. Ayrıca, metalurji ısıtma ajanında ve deri yağlarında da kullanılır. Tıpta kullanılan temel kimyasal hammaddeler, günlük kimya endüstrisi, vb.. Analitik reaktifler, sabunlaşma reaktifleri, karbon dioksit ve su emiciler, aynı zamanda ilaç endüstrisinde kullanılır.